هزینه درمان کودکان کار روستاهای حاشیه تهران
انجمن د.
انجمن دوستداران کودک پویش
     کمک کنیم کودکان کار حاشیه جنوب شرق تهران نیز از امکانات سلامت برخوردار شوند.
money 50,000,000 ریال
50,000,000 ریال
map

۲۷ بهمن ۱۳۹۶


48.01% ( 332 رای )

رای دادن به پروژه

موسسه‌ها و سازمان‌ها را به سمتی سوق می‌هد که حداقل نیازمندی اعلام نمایند.

توصیف

انجمن دوستداران کودک پویش، از سال 1387 پروژه های خود را در روستاهای جنوب شرقی حاشیه تهران،  با محوریت آموزش های سواد پایه و سایر آموزش های تحصیلی مورد نیاز برای کودکان کار آغاز کرد، اما به مرور زمان با شناخت بیشتر شرایط زندگی و مشکلات پیش روی این کودکان و خانواده های آنان، فعالیت های خود را در حیطه ی آموزش بهداشت، پیشگیری و درمان کودکان و والدینشان متناسب با نیاز جامعۀ محلی، روز به روز گسترش داد؛ اما جامعۀ تحت پوشش ما از چه مشکلاتی رنج می برد؟ 
۱- شرایط ناایمن و دشوار کار برای کودکان شاغل در گودهای زباله، کوره‌های آجرپزی سنتی و کارگاه‌های خرد صنعتی 
۲- شرایط زیست محیطی آلوده محل اقامت به دلیل مجاورت گودهای زباله، آب آشامیدنی غیر بهداشتی، حمام و سرویس بهداشتی عمومی غیر استاندارد و حضور حیوانات ولگرد 
۳- شرایط مالی بد و نامطمئن و عدم برخورداری از بیمه‌های کاری و درمانی به علت شرایط قانونی و مهاجرتی و در نتیجه سهم بسیار اندک و گاه نزدیک به صفر سرانه‌ بهداشت در سبد مصرف خانوار 
 
با توجه به شرایط ذکر شده در بالا انجمن دوستداران پویش از سال ۹۴ طرح‌ روستای سالم را برای کاهش آسیب‌ های بهداشتی منطقه آغاز نمود که برقراری کارگاه‌ های آگاهی بخشی در زمینه بهداشت جسم و روان، اصول تغذیه و مقابله با بیماری‌ ها و پیشگیری از آنها و همچنین توزیع قرص‌ های مولتی ویتامین و آهن و شیر برای مددجویان به شکل مستمر از آن جمله‌اند. از دیگر اقدامات واحد بهداشت انجمن پویش، طرح‌های پیوسته پایش سلامت در منطقه و غربالگری بیماری‌ها از جمله بیماری ایدز برای افراد در معرض آسیب منطقه به ویژه کودکان کار، بازمانده از تحصیل و زباله گرد است. هر مددجو به همراه خانواده خود در انجمن پویش پرونده کاملی از سابقه سلامت و بیماری دارد. 
در این میان با توجه به غربالگری‌های مستمر و چکاپ‌های پزشکی برخی از مددجویان به واحدهای پزشکی مربوطه ارجاع داده می‌شوند تا مراحل درمان آن‌ها پیگیری شود. اما باز هم مواردی هستند که با توجه به وضعیت بسیار نابسامان اقتصادی خانواده، بیماری و معلولیت والدین، اعتیاد و یا فوت سرپرست خانوار و مهاجر بودن و عدم برخورداری از بیمه های سلامت، با وجود نیاز فوری به پیگیری پزشکی و عمل جراحی، از خدمات درمانی محروم می‌مانند. از نمونه‌های آن کودکی هفت ساله است که از یک سالگی دچار نارسایی قلبی و کلیوی بوده و به تشخیص پزشکان نیازمند عمل جراحی، عملی که به دلیل عدم امکانات مالی تا این سن کودک به تعویق افتاده است. وجود چنین مواردی تاسیس یک صندوق وام قرض الحسنه درمانی با اقساط بلندمدت برای فراهم آوردن شرایط بازیابی سلامت چنین کودکانی در منطقه را ضروری می‌سازد. امری که واحد بهداشت انجمن پویش با یاری شما همدلان و دغدغه مندان در سال ۹۷ در پی آن است. 
 
بیایید در آستانه بهار و زایش دوباره طبیعت، برای زندگی این کودکان دردمند طرحی نو در اندازیم و یاری کنیم تا بتوانند همانند دیگر کودکان با تنی سالم زندگی را تجربه کنند. بیایید سلامتی را به بهار کودکان این مرز و بوم هدیه دهیم.

سوابق و نمونه‌های پیشین

آدرس وبسایت انجمن:

www.pooyeshngo.org

فقط حامیان می‌توانند نظر دهند.
 
گلرخ ب.

گلرخ بحری

حمایت از 180 پروژه دیگر
قاسم ه.

قاسم هادی نژاد

حمایت از 40 پروژه دیگر
Hamed N.

Hamed Nikgoo

حمایت از 96 پروژه دیگر
شایان م.

شایان مشتری

حمایت از 9 پروژه دیگر
 
alert

با هم شادی بیافرینیم

 

هزینه درمان کودکان کار روستاهای حاشیه تهران

انجمن دوستداران کودک پویش
50,000,000 ریال 
50,000,000 ریال

:)
alert هر چه قدر بخوای می تونی کمک کنی (حداقل 10,000 ریال)

این پروژه فعال نیست

این نسخه پیش‌نویسی است که تنها می‌توانید آن را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید.
call
021-44276930 داخلی ۱۳۰

info@mehrabane.ir

map

تهران، خیابان ستارخان، نرسیده به پل یادگار امام

پلاک ۸۸۲، طبقه ۳

1453743556

map

گزارش پروژه ها

call

پروژه های جاری

4

call

پروژه های موفق

163

call

تمامی پروژه ها

185

13,964,102,318  ریال

مجموع کل حمایت های جمع شده